Evliliğe Karar Vermeden Önce İyi Düşünün!

144 Neslihan Tuna 29.12.2017 evlilik güven aile çocuk saadet mutluluk evlilik teklifi yüzük eş adayı karar vermek aile kurmak gelin damat ev
Evliliğe Karar Vermeden Önce İyi Düşünün!

Uzun süreli bir ilişkiniz var. Ve sonunda beklediğiniz o an geldi evlilik teklifi aldınız. Evetler hava da uçuştu ve evliliğe karar verdiniz. Peki iyi düşündünüz mü?

Evlilik teklifi aldıktan sonra ki süreç sizin için çok önemli. Evliliğe karar verdikten sonra hala daha aklınızda eş adayınızla ve evlilikle ilgili sorular varsa gerçekçi olun ve bir kez daha düşünün.

Öncelikle kendinizi bir tartın. Neden evleniyorsunuz? Gerçekten çok sevdiğiniz ve ömrünüzün sonuna kadar o kişiyle birlikte olmak istediğiniz için mi evleniyorsunuz? Eğer cevabınız evet ise önünüze çıkan hiçbir zorluk evlenmenize engel olamayacaktır. Çünkü siz partnerinize deli gibi aşıksınız ve ne yapsa kabul edecek durumdasınız. Bunun dışında günümüz de çok yaygın olarak rastladığımız; Çok parası olduğu için evleniyorum, Ondan ayrılırsam pişman olmaktan ondan daha iyisini bulamamaktan korkuyorum. Çocuk doğurma yaşım geldi bundan dolayı evleniyorum gibi nedenler pek sağlıklı nedenler değil. Evliliğe karar vermenizde bu nedenlerden biri etkiliyse eğer yol yakınken vazgeçmenizde fayda var.

Peki eş adayınız evlilik için doğru kişi mi? Evleneceğiniz kişinin doğru insan olup olmadığını sorgularken aşağıda yer alan maddelerden biri bile eş adayınızda bulunuyorsa bir kez daha düşünmeniz gerek. Yapılan araştırmalar bu özellikleri taşıyan eş adaylarıyla yapılan evliliklerin sağlıklı olarak yürütülemediğini gösteriyor.

Gelin bu maddelere birlikte göz atalım;

1.”Seni seviyorum ”diyemeyen,
2.Arkadaş çevresi olmayan,

Neslihan Tuna
Yazar: Neslihan Tuna


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap.

Hayvanlar Obez Olursa :)

Zumba İle Kalorilere Elveda !!!

Zayıflamak için Büyücüye Gitti? (ironi)

Sabah Sporunu Yapmaya Ne Dersiniz ?

Zayıflamak mı İstiyorsun?

Çağımızın En Büyük Tehdidi ''OBEZİTE''